jak přežít

Nové zážitky

Vyzkoušejte si, jestli byste přežili bez moderního vybavení v lese! Na tři dny v nádherném údolí Lužnice jen tak nezapomenete...

bushcraft

Nové zkušenosti

Naučíme vás rozdělat oheň, zajistit si jídlo, vodu, přístřešek, lovit, rybařit, slaňovat, dostat se z minového pole nebo ho nastražit...

survival

Důraz na využití

Neučíme vás nesmysly, se kterými se nemáte šanci potkat. Kurz je koncipován tak, aby získané schopnosti byly využitelné.

jak prezit v prirode

Jsme jiní!

Nejsme jako konkurence. Nejde o dvoudenní procházku lesem ve stylu "poraďte si..." Přesvědčte se sami.

Jak probíhá kurz přežití?

survival kurz

Kurzy koncipujeme jako třídenní, s nástupem v pátek v 16:00. Výchozí bod je cca 10 kilometrů od Tábora, na vlastním lesním pozemku na samotě, v blízkosti Lužnice. Z tohoto místa budeme dále vyrážet do okolních lesů.

Kurz je kombinací teoretických informací, které vás mají připravit na možné situace, a praktických částí, kde si jednotlivé věci máte šanci efektivně vyzkoušet. Vedle tradičních věcí ve stylu techniky rozdělávání ohně, úprava vody k pití, zajištění jídla, přístřešku a podobně vás také čeká překonávání horizontálních i vertikálních překážek, výroba pastí, rybolov, výroba zbraní, základy práce s výbušninami (jak je poznat, vyrobit z dostupných materiálů, aktivace / deaktivace minového pole), manipulace se zbraněmi (luky, kuše, praky...)  a základní kurz první pomoci. 

Kurzy pro veřejnost - sezona 2019


Květen 2019

24.-26. květen 2019  - registrace ukončena, obsazeno


Červen 2019

7.-9. červen 2019  -  registrace spuštěna (last minute místa!)

21.-23. červen 2019  - registrace spuštěna (last minute místa!)

 


Červenec 2019

12.-14. červenec 2019   registrace spuštěna (poslední místo!)


Srpen 2019

9.-11. srpen 2019   registrace spuštěna (poslední 2 místa!)


 

Říjen 2019

4.-6. říjen 2019   - obsazeno, pouze přihlášky a další rok (květen 2020)

 

Kapacita kurzů je 10 - 16 účastníků.

Upozornění pro majitele voucherů

Pokud jste dostali voucher na kurz jako dárek, máte ho na konkrétní termín. Zkontrolujte si, jestli vám vyhovuje, nebo si ho změnte. V případě, že už nejsou volné jiné termíny, ozvěte se nám.

 

Cena kurzu

Cena třídenních kurzů je 2950 Kč. Tato cena zahrnuje zapůjčení veškerého vybavení a fotografickou dokumentaci. 

V případě skupiny poskytujeme slevy. Pokud je ve vaší skupině alespoň 8 účastníků, je možné dohodnout si individuální termín kurzu.

 

Jak se registrovat?

V první řadě je nutné se zaregistrovat vyplněním formuláře.

Potom co vyplníte základní údaje (jméno, datum narození a kontakt) vyberte, jaký typ registrace chcete provést (kupuji pro sebe, kupuji jako dárek, dostal jsem jako dárek). Teprve poté se vám zobrazí dostupné termíny a volné kapacity! Pokud byla kapacita kurzu vyčerpána a jste jako náhradník, doporučujeme vybrat jiný termín, nebo nám zavolat.

Po odeslání závazné registrace dorazí na Vámi uvedou emailovou adresu zpráva s odkazem, který musíte kliknutím potvrdit; tím je registrace kompletní. Obratem Vám dorazí platební údaje společně s odkazem na kontrolu osobních dat, kde si můžete zkontrolovat i stav platby.

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určen pro všechny věkové kategorie (od 15 do 18 let jen se souhlasem zákonného zástupce). Podmínkou účasti je alespoň průměrný zdravotní stav (není nutné být sportovec, ale ujít deset kilometrů v lesním terénu by vás nemělo dostat do pracovní neschopnosti).

Co se naučíte?

Zajištění základních potřeb

První, co by vás mělo zajímat, je teplo a voda. Vyzkoušíte si stavbu různých typů přístřešků, práci s termoreflexními materiály, rozdělávání ohně mechanickou i chemickou cestou a zajištění vody - možnosti filtrace, kondenzace, chemického čištění, získání vody z rostlin a nalezení vody v terénu.

Cesta k záchraně

Pokud už vám nehrozí akutní smrt podchlazením a žízní, je na čase zjistit možnosti záchrany. K tomu nutně patří zajištění potravin na cestu a jejich uchování - vyzkoušíte si přípravu pastí, výrobu zbraní, rybolov, naučíme vás které rostliny je dobrý nápad sníst a kterým je lepší se vyhnout. Vyzkoušíte si konzervaci masa sušením i uzením. Naučíme vás jak se zorientovat v terénu, udržet směr i vybrat správnou cestu k záchraně.

Překonání překážek

Ne vždy je cesta k záchraně jednoduchá. Můžete narazit na cokoli - od přírodních překážek, přes ty uměle vytvořené až po komplikace formou úrazů členů týmu. Součástí kurzu je slaňování, skalní lezení, detekce a deaktivace minového pole, manipulace s výbušninami (a výroba z dostupných materiálů) a samozřejmě kurz první pomoci.

Dostal jsem voucher na kurz jako dárek. Co teď?

Gratulujeme a těšíme se na vás! 

Ideální postup je takový, že co nejdříve po obdržení voucheru si zkontrolujete, jestli můžete na daný termín jet. Pokud ano, registrujte se znova na daný kurz a použijte číslo voucheru. Pokud termín nevyhovuje, podívejte se na volné termíny, některý si vyberte a opět použijte číslo voucheru. My pak zrušíme původní objednávku, abychom uvolnili místo ostatním.  

Termín kurzu si můžete měnit nejpozději 2 týdny před akcí! Pak už za sebe musíte najít náhradníka, nebo kurz propadá. Stejně tak nemůžeme vždy zaručit, že budou ještě volná místa v jiných kurzech. V tom případě se nám ozvěte a zkusíme to vyřešit.