jak přežít

Nové zážitky

Vyzkoušejte si, jestli byste přežili bez moderního vybavení v lese! Na tři dny v nádherném údolí Lužnice jen tak nezapomenete...

bushcraft

Nové zkušenosti

Naučíme vás rozdělat oheň, zajistit si jídlo, vodu, přístřešek, lovit, rybařit, slaňovat, dostat se z minového pole nebo ho nastražit...

survival

Důraz na využití

Neučíme vás nesmysly, se kterými se nemáte šanci potkat. Kurz je koncipován tak, aby získané schopnosti byly využitelné.

jak prezit v prirode

Jsme jiní!

Nejde o dvoudenní procházku lesem ve stylu "poraďte si..." Přesvědčte se sami.

Pokud hledáte opravdu efektivní formu teambuildingu, jste na správném místě. Zapomeňte na paintball nebo nudné hry z éry dětských táborů, Survival kurzy jsou přesně pro vás.

Základní princip účinného teambuildingu je vystoupení ze standardních rolí a prostředí. Snažíte se poznat své kolegy z jiné stránky, než jak se projevují na pracovišti. Naučit je spolupracovat pod tlakem, vybudovat sociální vztahy a pracovat na zlepšení efektivity.

Jak vám můžeme ve vašem snažení pomoci?

 

 

Jsme schopni sestavit program přesně na míru podle vašeho zadání. Některé činnosti rozvíjejí kreativitu, některé schopnost krizového managementu, jiné budují vzájemné vztahy. 
 

Oproti klasickým kurzům pro veřejnost jsme schopni regulovat počáteční obtížnost množstvím materiálu a pohodlí, které budou vaši zaměstanci mít. Vše záleží a věkovém složení a schopnostech Vašeho týmu - jinou startovní pozici budou mít kreativci pár let po vysoké škole, jinak budeme dimenzovat teambuildingovou akci pro manažery středního věku.

 

 

Vynikající poměr cena/výkon. Teambuildingové agentury jsou zpravidla velmi drahé, protože vedle instruktorů a programu musí řešit vysoké náklady na pronájem penzionů a plnou penzi. Survival kurzy poskytují mnohem více muziky za méně peněz.

 

 

Jsme flexibilní. Kurz je možné uspořádat o víkendu i během pracovního týdne, jsme také schopni zajistit smluvní autobusovou dopravu z Vašeho města. Pokud je naše lokace od vašeho sídla příliš vzdálená, je možné dohodnout prostory jiné - spolupracujeme i s majiteli pozemků v prostředí národního parku České Švýcarsko nebo na Vysočině. S dostatečným časovým předstihem se dá říct, že kromě Prahy jsme schopni zajistit kvalitní lokaci kdekoli v ČR.  

 

 

Má to ale jedno omezení. Objednávat survival kurz na jedno odpoledne je nesmysl, chráníme si svojí pověst a chceme, aby kurzy byly opravdu efektivní a originální - a odlišovaly nás tak od konkurence. Minimální efektivní délka kurzu je dva dny (=jedna noc pod širým nebem).

 

     

V případě zájmu o firemní teambuilding nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím toho formuláře pro nezávaznou kalkulaci. 

 

Jaký je standardní obsah kurzu?

Firemní kurz je samozřejmě možné poskládat na míru, respektive zvýšit důraz na některé prvky, například kurz první pomoci, lov a podobně. Standardní dvoudenní kurz obsahuje následující prvky.

Základní skladba kurzu

Zajištění základních potřeb

První, co by vás mělo zajímat, je teplo a voda. Vyzkoušíte si stavbu různých typů přístřešků, práci s termoreflexními materiály, rozdělávání ohně mechanickou i chemickou cestou a zajištění vody - možnosti filtrace, kondenzace, chemického čištění, získání vody z rostlin a nalezení vody v terénu.

Cesta k záchraně

Pokud už vám nehrozí akutní smrt podchlazením a žízní, je na čase zjistit možnosti záchrany. K tomu nutně patří zajištění potravin na cestu a jejich uchování - vyzkoušíte si přípravu pastí, výrobu zbraní, rybolov, naučíme vás které rostliny je dobrý nápad sníst a kterým je lepší se vyhnout. Vyzkoušíte si konzervaci masa sušením i uzením. Naučíme vás jak se zorientovat v terénu, udržet směr i vybrat správnou cestu k záchraně.

Překonání překážek

Ne vždy je cesta k záchraně jednoduchá. Můžete narazit na cokoli - od přírodních překážek, přes ty uměle vytvořené až po komplikace formou úrazů členů týmu. Součástí kurzu je slaňování, skalní lezení, detekce a deaktivace minového pole, manipulace s výbušninami (a výroba z dostupných materiálů) a samozřejmě kurz první pomoci.